Data Science, Big Data, Machine Learning

Data Science, Big Data, Machine Learning

12 sierpnia 2018
/ / /

Informacja dziś staje się coraz ważniejszym towarem. Mnogość zbieranych informacji wprowadziła konieczność wprowadzenia narzędzi i sposobów radzenia sobie z nimi i ich przechowywania. Wykorzystanie tych informacji jest cenne dla każdej firmy chcącej zdobyć przewagę nad innymi. Stanowią one „wirtualną żyłę złota”, pod warunkiem, że firma potrafi je sprawnie zanalizować i wyciągnąć z nich wartościową dla siebie wiedzę biznesową. Dlatego tematy te dziś są coraz popularniejsze i myślę że będą coraz bardziej popularne.

Tworzenie coraz to bardziej inteligentnych maszyn, robotów, komputerów napędza dziedzinę machine learning (autonomiczne samochody, automaty do handlu na rynkach itp.).

Wszystkie te dziedziny łączy m.in. język Python który idealnie nadaje się do takich analiz. Jego biblioteki rozwijane są niezależnie jak np. OpenCV (open computer vision) i jest ich cała masa. Ta dość zaawansowana technologia widziana dotychczas w filmach Sci-Fi może stawać się na naszych oczach coraz bardziej realna i popularna.

 

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*